Mes

Mes

Rūta Mickevičienė, psichologė

Padėdama tiems, kurie yra šalia vaiko, padėsiu ir pačiam vaikui.

Kiek save atsimenu, pažinti vaiką ir padėti jam užaugti rūpėjo jau nuo mažens. Man visada atrodė, jog auklėti vaiką pagarbiu ir meilės pripildytu žodžiu yra sveikiausia ir prasmingiausia, nors ne visada lengva. Tokio tikslo vedama pasirinkau psichologijos studijas. Jos ir savanoriavimas „Vaikų linijoje“ padėjo labiau suprasti vaiko raidos ypatybes, išgirsti, kuo jis gyvena bei pajausti nepaprastą buvimo šalia svarbą.

Daugiau nei 7 metus dirbu mokyklos psichologe (III kategorija), kur tęsiu vaiko ir jo psichologijos praktinį pažinimą. Padedu vaikams, susidūrusiems su įvairiausiais sunkumais. Tenka stebėti, kaip išklausytas ir suprastas vaikas nurimsta, atsiveria ir sustiprėja. Konsultuoju tėvelius bei mokytojus, kaip surasti individualų buvimą su vaiku. Kartais paaiškėja, kad tereikia išmokti kūrybiškai ir geranoriškai būti su vaiku, pamatyti pozityvias jo asmenybės savybes ir pripažinti unikalumą, kad pats vaikas pajėgtų atsiskleisti. Vedamose paskaitose ir seminaruose kalbamės ne tik apie vaiko psichologiją, bet ir apie tai, kaip svarbu patiems suaugusiems mokytis laiku pasirūpinti savo vidine ramybe bei minčių švara, norint užmegzti darnesnį ir stipresnį ryšį su vaiku.

Dar vienas mano saviraiškos ir pagalbos kitiems būdas yra straipsnių rašymas įvairiomis psichologinėmis temomis. Jomis kviečiu žmones pažvelgti į daugelį gyvenimo situacijų plačiau, atviriau bei sąmoningiau. Ypač įdomios vaiko, pozityvios tėvystės bei savipagalbos temos. Rašydama remiuosi psichologinėmis žiniomis, profesine patirtimi, moksliniais tyrimais bei kasdien kylančiomis asmeninėmis įžvalgomis.

Domiuosi įvairiais vaikų ir suaugusiųjų pažinimo metodais, skirtingomis auklėjimo filosofijomis, o tai padeda į sutiktus ir besikreipiančius žmones žvelgti visapusiškiau bei nuolankiau jiems padėti. Ypač tikiu žmogaus vidine galia sustiprėti ir pačiam pagerinti savo savijautą, mokantis keisti minčių pobūdį. Šių žinių bei įgūdžių semiuosi podiplominėse „Įsisąmoninimu (Mindfulness) grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos pagrindai“ studijose.

Dar esu mama ir žmona. Kartu su vyru auginame du nuostabius vaikus – tikruosius stebuklus, kurie yra mūsų įkvėpėjai ir didieji gyvenimo mokytojai!

 

Ala Gruževska, psichologė

Tik tėvai, mokantys pasiimti gyvenimo dovanas, to paties gali išmokyti ir savo vaikus.

Esu psichologijos magistrė. Jau 10 metų dirbu su vaikais, paaugliais bei jų tėvais. Konsultuoju lietuvių, lenkų ir rusų kalbomis. Domiuosi įvairiais konsultavimo metodais, nuolat keliu savo kvalifikaciją ir įgytas žinias pritaikau praktikoje. Šis praktikos laikotarpis buvo pilnas profesinių ir asmeninių atradimų. Kartais tai buvo be galo įdomi ir spalvinga, o kartais pilna išbandymų bei iššūkių kelionė.

Ką supratau šioje kelionėje? Ogi tai, kad yra žmonių, kurie laimingo gyvenimo išmoksta savo šeimoje, kiti mokosi kaupdami savo patirtį. Gebėjimas kurti darnius santykius su aplinkiniais ir bendraujant pažinti bei patenkinti savo poreikius, mano manymu, yra didžiausia dovana, kurią gali padovanoti tėvai savo vaikams. O tam, kad gebėtume tokias dovanas dovanoti kitiems, pirmiausiai jas turime padovanoti sau.

Mano tikslas yra dalintis savo įžvalgomis su kitais, todėl norėčiau Jus pakviesti bendrai kelionei į savo vidinį pasaulį, dalyvaujant mano paskaitose bei grupiniuose užsiėmimuose.